ثبت نام کلاس های ترم تابستان مدرسه رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) آغاز شد.

تأکید رئیس سازمان امور دانشجویان بر نشاط و تحرک در محیط‌های آموزشی
اسفند 15, 1396

مدرسه رباتیک امیرکبیر چرخه‏ ای هدفمند برای آموزش نسل جوان کشور با نگرشی مثبت جهت ایجاد زمینه کارآفرینی و تولیدات دانش ‏بنیان در آینده کشور است. این مدرسه با شعار “رباتت را خودت بساز!! ” به دنبال ایجاد نگرشی جدید و نوین در آموزش رباتیک و هوش مصنوعی است تا با استفاده از مجرب‏ ترین اساتید و بروزترین روش ‏های نوین آموزشی به دنبال انتقال انگیزه و شور و نشاط به نسل جوان کشور از سنین پایه باشد. مدرسه رباتیک امیرکبیر به دنبال آن است تا با بهره‏ گیری از پتانسیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) و با درنظر گرفتن الگوی دانشگاه نسل سوم به دنبال تربیت نسلی باشد که در آینده‏ ای نه چندان دور، کارآفرین و محرک اصلی اقتصاد دانش ‏بنیان کشور است تا از این طریق با انتقال تجربه موفق چندین ساله دانشگاه در این حوزه به نقش‏ آفرینی در کشور بپردازند.

حوزه فعالیت اصلی مدرسه رباتیک امیرکبیر آموزش اصولی و کاربردی علوم رباتیک و هوش مصنوعی، استعدادیابی و همچنین ترویج نگرش کارآفرینی در نسل جوان کشور در جهت افزایش ثروت ملی است. این مدرسه در پایان هر دوره تحصیلی به پذیرفته‏ شدگان در آزمون پایانی، مدرک پایان دوره از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و فدراسیون بین ‏المللی رباتیک فیرا اهدا خواهد نمود.

ثبت نام ترم تابستان این مدرسه از 6 اردیبهشت و از طریق وب سایت رسمی مدرسه به نشانی roboschool.aut.ac.ir آغاز می شود. انتظار می رود دانش اموزان مقاطع مختلف ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در طول 12 الی 19 ترم آموزشی، با بهره گیری از کتابها و محتوای آموزشی مدرن، خلاقیت؛ نوآوری و کارآفرینی را در این مدت تحصیلشان بیاموزند.